Strona główna » NASA przedstawiła pierwszy zespół astronautów programu Artemis!

NASA przedstawiła pierwszy zespół astronautów programu Artemis!

Autor: Daniel Śledź
310 odsłon

9 grudnia 2020 r. NASA przeprowadziła konferencję, na której przedstawiła pierwszą kadrę astronautów biorących udział w programie Artemis.

Prezydent Stanów Zjednoczonych, Donald Trump w środę tj. 9 grudnia, wydał Narodową Politykę Kosmiczną. Poprzez tą politykę, potwierdza swoje zobowiązanie do przesunięcia celów eksploracji kosmosu poza niską orbitę Ziemi i powrotu ludzi na Księżyc.

Program Artemis został ogłoszony w 2017 roku, jego głównym celem jest ponowne postawienie stopy na naszym naturalnym satelicie. Pierwsza misja Artemis I, podczas której postawić stopę na srebrnym globie ma kobieta i mężczyzna, planowana jest na rok 2024, lecz już teraz wiadomo, że jej termin zostanie opóźniony z powodu problemów z rakietą SLS i kapsuły Orion.

Logo programu Artemis

Wiceprezes Mike Pence przedstawił członków Artemis Team w środę podczas ósmego spotkania National Space Council w Kennedy Space Center na Florydzie.

Wybrano osiemnastu astronautów w tym dziewięciu mężczyzn i dziewięć kobiet.

Jednym z astronautów jest Victor Glover, który w połowie listopada poleciał na Międzynarodową Stację Kosmiczną kapsułą Dragon.

Dokładne informacja o każdym z kosmonautów można wyczytać ze strony NASA

Poniżej przedstawiamy krótki film, na którym występuje cały zespół astronautów:

Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o programie Artemis, zapraszamy do czytania artykułów o nim na naszej stronie:

Rakieta SLS (Space Launch System)

Orion, LAS (Launch Abort System) i moduł serwisowy

Źródło: nasa.gov

Również mogą Ci się spodobać

Umieść komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić korzystanie z naszego portalu. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli tylko chcesz. Akceptuj Czytaj więcej