Strona główna » Dogecoin – czyli pieseł leci na Księżyc! Misja DOGE-1

Dogecoin – czyli pieseł leci na Księżyc! Misja DOGE-1

Autor: Karol Perz
1,5K odsłon

Elon Musk słynie nie tylko z wyjątkowych pomysłów, lotów w kosmos i elektrycznych samochodów, ale także z częstego udostępnia memów na Twitterze oraz popierania kryptowalut m.in. Dogecoin.

Dogecoing – kolejny wymysł czy poważny biznes?

Dogecoin jest kryptowalutą stworzoną przez Billy’ego Markusa oraz Jacksona Palmera – inżynierów IBM. Wymyślona w 2013 roku waluta od początku miała być wolna od tradycyjnej bankowości i charakteryzować się nutką humoru. Jeśli humor, to i memy. Wybrano, że nowa kryptowaluta rozprowadzana będzie pod egidą Pieseła – pociesznego psiaka z japońskiej rasy Shiba Inu.

Logo Dogecoin
Shiba Inbu ze słynnego mema o piesele

DOGE-1 misja Księżycowa

Projekt w założeniu zakłada wyniesienie ładunku w przestrzeń kosmiczną przez Kanadyjską firmę produkcyjno-logistyczną Geometric Energy Corporation. Spółka obecnie poszerzyła swoją działalność w różnych segmentach gospodarki, między innymi o działy zajmujące się energią odnawialną, przestrzenią kosmiczną, oprogramowaniem czy też medycyną. Rakietą nośną zostanie Falcon 9 (SpaceX), a całość zostanie opłacona oczywiście przy pomocy waluty Dogecoin. Satelita ma dotrzeć na Księżyc w pierwszym kwartale 2022 roku, ponadto sam ładunek nie przekroczy masy 40 kg.

Dogecoin - jako waluta

Rewolucja w przemyśle kosmicznym

Informacja o oficjalnym zatwierdzeniu projektu zdecydowanie ugruntowała pozycję kryptowalut jako poważnego środka rozliczeniowego. Jak widać, jest nim również dla przemysłu kosmicznego. Pytanie, czy tylko? Ten rodzaj płatności z roku na rok staje się coraz bardziej popularny. Działania takie, jak pierwsza całkowicie opłacona kryptowalutą misja kosmiczna, zdecydowanie pozytywnie wpływają na postrzeganie wirtualnych monet. Poprzednie misje księżycowe były bardzo drogie. Przykładowo chińska sonda kosmiczna Chang’e 4, kosztowała Chiny ponad 170 milionów dolarów. Kiedy w grę wchodzą tak ogromne pieniądze, wiadomo, że mamy do czynienia z poważnym źródłem finansowania oraz rozliczenia.

„SpaceX zamierza dosłownie umieścić walutę Dogecoin na dosłownym księżycu”

Sam Elon Musk od tygodni pisał na twiterze, że Dogecoin będzie pierwszą kryptowalutą, która dosłownie dotrze na księżyc. Wpisy te niektórzy mogą uznać za żartobliwe, jednak niezaprzeczalnie wpłynęły na wartość samej waluty, która wzrosła przez to o kilkaset procent. Natomiast z drugiej strony po niedawnym występnie Elon’a w “Saturday Night Live” jej wartość ponownie spadła. Być może za filantropem stoi idea utworzenia kryptowaluty, która zostanie w przyszłości walutą przestrzeni kosmicznej. Tego najprawdopodobniej dowiemy się w bliskiej przyszłości.

„SpaceX wysyła w kosmos satelitę Doge-1 na księżyc w przyszłym roku.

– Misja opłacona przy pomocy Doge

-1 misja krypto w kosmosie

-1 mem w kosmosie”

Źródła:

https://www.newswire.ca/news-releases/spacex-to-launch-doge-1-to-the-moon–875845973.html?fbclid=IwAR30GEtkj_bcJl6HOnGFrOS_-P4cBxRElXCI25uPKKC4ujd4_DjA_8OGLTs

Również mogą Ci się spodobać

Umieść komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić korzystanie z naszego portalu. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli tylko chcesz. Akceptuj Czytaj więcej