Strona główna » About

About

Jesteśmy u bram nowej ery eksploracji kosmosu przez człowieka. Agencje kosmiczne ustaliły nowe daty kolejnych ważnych misji. Powrót na Księżyc do 2024 roku, pierwsze kroki na Marsie do 2033 roku. Zarówno amerykańska agencja kosmiczna NASA jak i inne agencje z całego świata (Chińska czy Indyjska) planują dalszą eksplansję człowieka na ziemskiej orbicie i poza nią.

Do kosmicznych wyzwań dołączyły dziś prywatne firmy tj. SpaceX, która buduje największy statek kosmiczny jaki kiedykolwiek zbudował człowiek. Starship da nam możliwości eksploracji kosmosu o jakich jeszcze nie dawno mogliśmy tylko śnić lub czytać o nich w powieściach science-fiction.

NASA chce także otworzyć swoje działania dla prywatnych przedsiębiorców. Międzynarodowa Stacja Kosmiczna ma być dostępna dla komercyjnych przedsięwzięć i już dziś firma Axiom Space projektuje nową stację kosmiczną, której moduły początkowo będą połączone z ISS. W tej kosmicznej podróży bierze udział wiele innych firm, zarówno takie które już działały w kosmosie jak i takie, które dopiero rozwijają swoją działalność.

Najbliższy czas będzie bardzo ekscytujący dla eksploracji kosmosu i chcemy Wam to wszystko pokazać i razem uczyć się życia w kosmosie.

Kosmos to przygoda. Kosmos to ostatnia granica i razem możemy dotrzeć tam dokąd żaden człowiek jeszcze nie dotarł.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić korzystanie z naszego portalu. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli tylko chcesz. Akceptuj Czytaj więcej