Strona główna » Ekspedycja 64 już na ISS

Ekspedycja 64 już na ISS

Autor: Roman Makowiak
990 odsłon

Astronautka NASA Kate Rubins i kosmonauci Sergey Ryzhikov i Sergey Kud-Sverchkov z rosyjskiej agencji kosmicznej Roscosmos dołączyli do dowódcy Ekspedycji 63 Chrisa Cassidy’ego z NASA i kosmonautów Anatolija Iwaniszina i Iwana Vagnera na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, gdy właz między statkiem kosmicznym Sojuz, a orbitującym laboratorium został oficjalnie otwarty o 7:07 am EDT (13:07 CEST).

Przylot tymczasowo przywraca skład załogi stacji do sześciu na pozostałą część Ekspedycji 63.

Logo/Emblemat Ekspedycji nr 64

Ekspedycja 64 rozpocznie się w środę, 21 października, wraz z odlotem Cassidy’ego, Vagnera i Iwaniszina na pokładzie statku kosmicznego Sojuz MS-16, który przywiózł ich na stację 9 kwietnia. Cassidy przekaże dowództwo nad stacją Ryżikowowi podczas ceremonii z udziałem wszystkich członków załogi zaplanowanej na wtorek 20 października 4:15 pm EDT (20:15 CEST) i będzie emitowana na żywo w telewizji NASA i na stronie internetowej agencji.

Start rakiety Sojuz 2-1a

Załoga Ekspedycji 64 będzie prowadzić badania w zakresie rozwoju technologii, nauk o Ziemi, biologii, badań nad ludźmi i nie tylko. Podczas pierwszego lotu kosmicznego Rubins w 2016 roku została pierwszą osobą, która sekwencjonowała DNA w kosmosie. Badania prowadzone w mikrograwitacji pomagają NASA przygotować się do długotrwałych misji na Księżyc i Marsa oraz przyczyniają się do poprawy życia na Ziemi. Można obserwać Rubins podczas jej misji kosmicznej na Facebooku i Instagramie.

Pożegnanie przed startem na kosmodromie w BaikonurzeTo już drugi lot kosmiczny Rubins i Ryżikowa. Kud-Sverchkov zostaje 241. osobą, która odwiedzi unikalnie laboratorium mikrograwitacji, a trio będzie na pokładzie, aby uczcić 20. rocznicę nieprzerwanej obecności człowieka od czasu przybycia załogi Ekspedycji 1 – 2 listopada 2000 r. Dom ludzkości w kosmosie gościł ponad 3000 badań naukowych i edukacyjnych prowadzonych przez ludzi ze 108 krajów i obszarów.

Podczas Ekspedycji 64 rozpocznie się misja Crew-1 na pokładzie SpaceX Crew Dragon podczas pierwszej komercyjnej misji operacyjnej na stację kosmiczną i przyniesie czterech kolejnych członków załogi, powiększając po raz pierwszy załogę ekspedycji do siedmiu osób. Crew-1 ma obecnie wystartować w listopadzie.

Załoga misji Sojuz MS-17

Więcej informacji w kolejnych artykułach. Zapraszamy do śledzenia naszej strony internetowej oraz naszych kanałów społecznościowych.

Opis zdjęcia głównego: (Pierwszy rząd od lewej) Członkowie załogi Ekspedycji 64 Kate Rubins, Sergey Ryzhikov i Sergey Kud-Sverchkov dołączają do załogi Ekspedycji 63 (tylny rząd od lewej) Ivan Vagner, Anatoly Ivanishin i Chris Cassidy wewnątrz modułu serwisowego stacji kosmicznej Zvezda.

Również mogą Ci się spodobać

Umieść komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić korzystanie z naszego portalu. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli tylko chcesz. Akceptuj Czytaj więcej