Strona główna » Ingenuity – co dalej z helikopterem? Dowiemy się w piątek!

Ingenuity – co dalej z helikopterem? Dowiemy się w piątek!

Autor: Stanisław Kozłowski
906 odsłon

Już w najbliższy piątek (30 kwietnia 2021) poznamy plany kolejnych lotów pierwszego marsjańskiego helikoptera Ingenuity. Zespół odpowiedzialny za jego obsługę zdradzi mediom i internautom szczegóły swoich pomysłów.

Wszelkie powyższe kwestie omówione zostaną podczas wirtualnego briefingu, który odbędzie się o godzinie 9:30 czasu środkowoeuropejskiego. Inżynierowie z Jet Propulsion Laboratory w Południowej Kalifornii pokażą, w jaki sposób będą dążyć do maksymalnego przesunięcia granic możliwości eksperymentu związanego oczywiście z Ingenuity. Tym niemniej dowiemy się, jakie działania podejmą, by w jak największym stopniu naukowo wykorzystać pierwszy statek powietrzny na innej planecie.

Widok z kamer Ingenuity
Zdjęcie wykonane przez Ingenuity podczas swojego drugiego lotu. W lewym górnym rogu można dostrzec łazik Perseverance. Źródło: NASA

Całość transmitowana będzie oczywiście na żywo w serwisie Youtube na kanale NASA JPL, aplikacji NASA oraz stronie internetowej agencji. W momencie kiedy będzie transmisja, prócz akredytowanych mediów każdy będzie mógł zadawać pytania przez media społecznościowe. Należy korzystać wówczas z hasztaga #MarsHelicopter.

Tradycyjnie więcej informacji można znaleźć pod adresem: https://go.nasa.gov/ingenuity

Tymczasem w konferencji wezmą udział:

  • Lori Glaze – dyrektor oddziału Planetary Science Divison NASA,
  • MiMi Aung – menadżer projektu Jet Propulsion Laboratory,
  • J. „Bob” Balaram – główny inżynier w Jet Propulsion Laboratory,
  • Ken Farley – naukowiec projektu Perseverance w Caltech,
  • Jennifer Trosper – zastępca kierownika projektu łazika Perseverance w Jet Propulsion Laboratory.

Żródła:

https://mars.nasa.gov/technology/helicopter/#Quick-Facts

Również mogą Ci się spodobać

Umieść komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić korzystanie z naszego portalu. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli tylko chcesz. Akceptuj Czytaj więcej